Druhé setkání projektu FARMINFIN bylo původně naplánované na den 15.5. v Římě, ale proběhlo ve stejný den ve virtuální formě, kvůli komplikované situaci s pandemií COVID-19 v celé Evropě.

Virtuálního jednání se zúčastnilo všech sedm partnerů konsorcia FARMINFIN: HuL – Hof und Leben (Německo), OnP – On Projects Advising SL (Španělsko), FU-Folkuniversitetet (Švédsko), AèV – Agriculturalura è Vita (Itálie), APF_CR – Asociace soukromého zemědělství České republiky (Česká republika) ve spolupráci s INSTITUTEM INPRO, COAG-Jaén (Španělsko) a CEJA – Evropská rada mladých zemědělců (Belgie).

Hlavním tématem diskuse byl vývoj prvního výstupu: „Zprávy shrnující alternativní způsoby financování v odvětví zemědělství“. Všichni partneři představili ve formě prezentace situaci ve svých zemích, jaké alternativní způsoby financování v zemědělství jsou dostupné.

Brzy budou všechny vstupy jednotlivých partnerů zapracovány a shrnuty v souhrnné zprávě s přehledem alternativních způsobů financování v zemědělství v České republice, Itálii, Německu, Španělsku a Švédsku!