E-EDU

O projektu

Projekt E-Education je zaměřen na zpřístupnění neformálního celoživotního vzdělávání dospělým osobám v okrajových a hůře dostupných oblastech, jako je venkov a menší města. Tito dospělí mohou zažívat větší problémy a bariéry při dalších rozvoji svých znalostí a dovedností a sebe-vzdělávání, a proto jsou v projektu považováni za prioritu.

Cílem projektu je tvorba specifického nástroje k propojení lektorů a dospělých „studentů“ – inovativní poradenské platformy spolu s otevřenými vzdělávacími zdroji, díky které dojde k posílení možností dospělých s omezeným přístupem k neformálnímu vzdělávání a rozvoji soft-skills. Tento nástroj bude mimo jiné přínosem také pro dospělé z větších měst.

Novinkou projektu je zaměření především na online prostor, který spojuje dospělé uživatele s poradci a lektory.Výhodou platformy je především možnost jejího využití mimo velká města, která jsou střediskem vzdělávacích aktivit pro dospělé, mimo pracoviště a zároveň možnost přizpůsobení času. Tento nástroj bude možné použít v mnoha neformálních procesech vzdělávání dospělých a podpoří proces učení a obohatí řadu příležitostí a nástrojů práce pedagogů.

Součástí platformy je i plná organizační základna (kalendář, databáze poradců, online kontaktní nástroje (videokonference, chat) a originální materiály, které pomohou zlepšit kompetence. Výsledky budou sloužit k povzbuzení dospělých dále se vzdělávat, zlepšovat své schopnosti a měkké dovednosti, osobní a profesní rozvoj, rozšiřovat znalosti, podporovat procesy distanční výuky a posilovat vztahy mezi uživatelem a poradcem v průběhu celého procesu učení. Výsledky práce budou určujícím a užitečným nástrojem pro trh neformálního vzdělávání.

  • Realizační program: Erasmus+, KA2 Strategické partnerství v oblasti vzdělávání dospělých

  • Číslo projektu: 2018-1-PLO1-KA204-051074

  • Období realizace projektu: 11/2018 – 10/2020

Partneři projektu

Projektové aktuality

Třetí setkání týmu E-EDU v Bradfordu

25 ledna, 2020|0 Comments

Realizace projektu E-EDU pokračuje, tentokrát třetím mezinárodním projektovým setkáním konsorcia v britském Bradfordu. Jednání se uskutečnilo dne 23. 1. 2020 a organizoval jej britský partner UK Butterflies. V průběhu jednání byla pozornost věnována především

Máte v hlavě nápad na projekt, ale nevíte,
jak jej zrealizovat?

  • Ozvěte se nám